Cecylia Malik

english

„365 Drzew” - album

Cecylia Malik, młoda krakowska artystka, począwszy od 25 września 2009 przez rok codziennie wspinała się na jedno drzewo. Tak powstał niezwykły cykl 365 drzew, dla którego inspiracją była powieść Italo Calvino z 1957 r. „Baron drzewołaz”.
Akcja trwała równo rok, czyli 365 dni, w czasie których zdobyłam 365 drzew, za każdym razem inne. Jest to mój pamiętnik, ale też prywatna rebelia, mały bunt.
Cecylia Malik

Fotografie zebrane w formie albumu opatrzone są tekstami kilkunastu autorów, m.in. Sylwii Chutnik, Adama Wajraka oraz licznych entuzjastów działania podjętego przez Cecylię Malik, którzy podają rozmaite sposoby czytania „365 Drzew”, od wątków emancypacyjnych ekologicznych, zjawiska odzyskiwania przestrzeni publicznej przez mieszkańców miast, po czysto przygodowe.

Tłumy dziewczyn będą chciały wspiąć się wyżej, niż się da, wyżej, niż się żyje. Do chmur, może nawet do gwiazd. Spojrzą z góry na dotychczasowy dom z jego nagle maleńkim ekranikiem telewizora typu plazma.
Sylwia Chutnik

Choć Cecylia jest malarką, to jej drzewny projekt dla mnie nie jest tylko artystyczny. On jest przyrodniczy, bo przywraca nam, ludziom, drzewa.
Adam Wajrak

CECYLIA MALIK: 365 DRZEW
wydawca: Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana, Warszawa 2011
Wydanie pierwsze, ISBN 978-83-62418-07-7

Tu można kupić książke-album „365 Drzew”

  • www.funbec.eu/sklep
  • wksiegarnia.pwn.pl/produkt/166208/365-drzew
  • www.motyleksiazkowe.pl
  • © 2013 Cecylia Malik
    Created by Veronica Wolverine